Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен

Публикувано на 28 ноември, 2008 | от James

Дербито в Германия този кръг противопоставя един срещу друг 2рият и 3тият във временното класиране, съответно Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен, които са с равен брой точки - 28, и само малко по добрата голова разлика дава предимство на домакините. И двата отбора вкарват и получават доста голове, и мисля че може да очакваме един резултатен мач.

Байер Леверкузен започнаха по превъзходен начин сезона, и след миналогодишното 7 място, тази година изглежда че ще са претендент за титлата. А и няма как да е иначе, тъй като отборът играе атрактивен и нападателен футбол и вкарва доста голове. Основният им реализатор Патрик Хелмес, който дори си спечели място в националният отбор на Германия и отбеляза гол на Англия, дели 2-3 място при голмайсторите с 11 отбелязани гола в 14 мача. А като цяло отборът е вкарал 32 гола досега през сезона (или по 2.28 на мач) и е допуснал 17 (по 1.21 на мач). От 14 мача, Леверкузен са записали 8 резултата над 2.5 гола и 6 под 2.5, но от тези 6 - 5 са завършили при резултат 2:0.

Байерн Мюнхен от своя страна след трудното начало на сезона и множеството критики насочени към треньора им Юрген Клинсман, вече навлязоха в ритъм и са в серия от 10 мача без загуба (включително и мачовете им за Шампионската Лига). Този сезон отборът няма нищо общо с Байерн, когато играеше Оливър Кан. След отказването му след края на изминалия сезон се отвори голям проблем пред тимът, тъй като той беше гръбнакът на отбора. Това се забелязва и от получените голове досега. За 14 мача отборът е инкасирал 21 гола (по 1.5 на двубой), или толкова колкото Байерн бяха допуснали за целия изминал сезон. Но слабостта в защита се компенсира от нападението, което е вкарало 33 гола (2.35 на мач) и благодарение на него отборът се намира на 3то място в класирането. Досега Байерн в Бундеслигата в 11 от 14 мача са минали линията от 2.5 гола.

С оглед на казаното досега, очаквам резултатен мач от двата отбора, нещо което те обичат да правят в мачовете помежду си на “БайАрена”:

29/09/2007     Bayer Leverkusen vs. Bayern Munich     0:1
11/11/2006     Bayer Leverkusen vs. Bayern Munich     2:3
13/08/2005     Bayer Leverkusen vs. Bayern Munich     2:5
28/08/2004     Bayer Leverkusen vs. Bayern Munich     4:1
06/03/2004     Bayer Leverkusen vs. Bayern Munich     1:3
28/09/2002     Bayer Leverkusen vs. Bayern Munich     2:1

Прогноза: над 2.5 гола, при коефициент 1.60 в bet365.

Успех.

Още за четене от други блогове:


Оцени статията :
12345 (5 гласа, средно: 5,00 от общо 5)
Loading ... Loading ...
Етикети :
| | |
Категория :
Прогнози | Прогнози - Архив | Прогнози Петък - Понеделник
Още за четене :
    Няма нищо свързано с темата

Коментари

Един коментар за “Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен”

  1. James на ноември 29th, 2008 6:22 pm

    0:2 - Прогнозата не излиза.

Остави коментар